BLOG, porady

Jak przygotować się do seksu analnego?

Jak przygotować się do seksu analnego

Seks analny wciąż jest niezwykle kontrowersyjny, a w wielu związkach pozostaje tematem tabu. Mężczyźni o nim marzą, kobiety się obawiają, ale czy słusznie? Powoli jednak Polacy przełamują stereotypy i coraz więcej kobiet otwiera się na pieszczoty analne. Jakie najczęściej obawy związane z seksem analnym mają kobiety i jak przygotować się do seksu analnego, by partnerka odczuwała komfort i satysfakcje? Sprawdźmy!

jak przygotować się do seksu analnego

Przeprowadzone przez prof. Zbigniewa Izdebskiego badania „Seksualność Polaków” wskazują, że seks analny uprawiany jest przez co szóstego dorosłego Polaka. Zakładać również można, że z kolei marzy o nim niewykluczone, że każdy mężczyzna.

Seks analny jest uważany przez mężczyzn za atrakcyjniejszy od seksu tradycyjnego. Wiążę się to z faktem, że odbyt jest znacznie węższy od pochwy, co potęguje ich doznania erotyczne. Ponadto, jest to forma seksu nie tak powszechna, jak seks tradycyjny, co na mężczyzn również działa stymulująco.

Silne unerwienie okolic odbytu umożliwia bardziej odczuwalne doznania seksualne również w przypadku kobiet. Zatem penetracja odbytu połączona z jednoczesną stymulacją łechtaczki potęguje również kobiece doznania.

Rodzaje seksu analnego

Seks analny może być uprawiany na wiele różnych sposobów, dlatego też można spotkać się z różnymi określaniami dotyczącymi tej aktywności seksualnej. Do najpopularniejszych należą:

  • fisting – penetracja odbytu aż do jelita grubego za pomocą całej dłoni

Ta forma aktywności seksualnej nie należy do najbezpieczniejszych, wręcz przeciwnie. Wymaga zachwania niezwykłej ostrożności. Wiąże się z ryzykiem doznania urazu lub podrażnienia, np. wskutek zadrapania zbyt długim paznokciem. Rana powstała wskutek braku ostrożności podczas fistingu może ulec zakażeniu.

  • fingering – penetracja odbytu partnera za pomocą palców

Ta metoda jest nieco bezpieczniejsza i mniej bolesna. Zaleca się ją w przypadku osób, które dopiero odkrywają tajniki seksu analnego. Ta metoda sprawdza się doskonale w przypadku kobiet mających pewne obawy i opory przed tą metodą aktywności seksualnej.

  • rimming – (lub inaczej anilingus) pieszczenie odbytu językiem

Pieszczoty powinny być pierwszym krokiem do seksu analnego, wówczas kobieta będzie mogła przekonać się, że stymulacja okolic odbytu jest niezwykle przyjemna. Ta metoda pozwoli również przełamać barierę lęku przed bólem.

Penetracja analna może odbywać się także przy użyciu męskiego członka lub różnego rodzaju gadżetów erotycznych. Należy pamiętać, że drogę do udanego seksu analnego wytorować może wyłącznie obopólna chęć odkrywania nowych doznań. Nie ma tu miejsca na wywieranie nacisku przez partnera, pośpiechu czy presji. Kobieta powinna być w pełni zdecydowana, rozluźniona i odprężona. To właśnie odczucia towarzyszące pierwszemu stosunkowi analnemu będą miały kluczowy wpływ na to, czy w przyszłości partnerka zdecyduje się na niego ponownie.

Jak przygotować się do seksu analnego?

  • higiena osobista – niezwykle ważny podczas seksu analnego jest komfort, a ten zapewnić może między innymi właściwe przygotowanie się do stosunku. Najlepiej więc przed stosunkiem wykonać lewatywę. Zabieg, można wykonać samodzielnie pod prysznicem, korzystając ze specjalnie do tego celu stworzonej gruszki do lewatywy. Zabieg może być wykonany przy użyciu zwykłej letniej wody lub naparu z rumianku. Ważnym elementem higieny podczas seksu analnego jest świadomość, że bakterie znajdujące się w odbycie nie powinny trafić do pochwy, a tym bardziej do jamy ustnej. Nie należy więc odbywać seksu tradycyjnego ani oralnego po stosunku analnym. Nieprzestrzeganie tej zasady może doprowadzić do zakażenia i zakończyć się antybiotykoterapią lub przyjmowaniem środków antygrzybiczych.
  • gra wstępna – jest niezwykle ważna, ponieważ do penetracji powinno dość dopiero w momencie, kiedy mięśnie odbytu są całkowicie rozluźnione. Za grę wstępną posłużyć może wykonywanie kolistych ruchów nawilżonym palcem wokół zwieracza. Wsunięcie palca do środka może spowodować mimowolny skurcz, jednak mięśnie szybko przyzwyczają się i rozluźnią. Kiedy pieszczoty polegające na wsuwaniu i wysuwaniu palca zaczną sprawiać przyjemność, można wsunąć drugi palec.
  • lubrykanty – o ile podczas seksu tradycyjnego można się bez nich obyć, tak w przypadku seksu analnego są wręcz niezbędne. Żele analne zapobiec dyskomfortowi, otarciom, a nawet pęknięciom skóry, która w okolicy odbytu jest delikatna i wrażliwa.
  • akcesoria i gadżety – szeroka gama gadżetów erotycznych pozwala uatrakcyjnić stosunek i spotęgować doznania. Do najczęściej wybieranych należą: wibrujące plugi, wibratory analne, kulki analne, a nawet biżuteria analna.

Należy pamiętać, że seks w każdej postaci musi sprawiać przyjemność obojgu partnerom. Niezwykle ważna jest rozmowa, ale również otwartość, która pozwoli uniknąć rutyny w alkowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *